RC0805FR-108K06L
MFR.Part #
RC0805FR-108K06L
JLCPCB Part #
C6378634
Description
-55℃~+155℃ 125mW 8.06kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS