RC0805FR-101K82L
MFR.Part #
RC0805FR-101K82L
JLCPCB Part #
C4070419
Description
-55℃~+155℃ 1.82kΩ 125mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS