RC0805FR-1016R9L
MFR.Part #
RC0805FR-1016R9L
JLCPCB Part #
C7038173
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16.9Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS