RC0805FR-10147KL
MFR.Part #
RC0805FR-10147KL
JLCPCB Part #
C6638720
Description
-55℃~+155℃ 125mW 147kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS