RC0805FR-0797R6L
MFR.Part #
RC0805FR-0797R6L
JLCPCB Part #
C483266
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 97.6Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS