RC0805FR-07976RP
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-07976RP
JLCPCB Part #
C5862268
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 976Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS