RC0805FR-0791RL
MFR.Part #
RC0805FR-0791RL
JLCPCB Part #
C276315
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 91Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS