RC0805FR-077R87L
MFR.Part #
RC0805FR-077R87L
JLCPCB Part #
C483226
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 7.87Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS