RC0805FR-077K87P
MFR.Part #
RC0805FR-077K87P
JLCPCB Part #
C6164901
Description
-55℃~+155℃ 125mW 7.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS