RC0805FR-076R8L
MFR.Part #
RC0805FR-076R8L
JLCPCB Part #
C137492
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.8Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS