RC0805FR-076M8L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-076M8L
JLCPCB Part #
C137495
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.8MΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS