RC0805FR-076K81L
MFR.Part #
RC0805FR-076K81L
JLCPCB Part #
C483200
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 6.81kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS