RC0805FR-0756K2L
MFR.Part #
RC0805FR-0756K2L
JLCPCB Part #
C483186
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 56.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS