RC0805FR-0751R1P
MFR.Part #
RC0805FR-0751R1P
JLCPCB Part #
C5842517
Description
-55℃~+155℃ 125mW 51.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS