RC0805FR-0751K1P
MFR.Part #
RC0805FR-0751K1P
JLCPCB Part #
C20162795
Description
-55℃~+155℃ 125mW 51.1kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS