RC0805FR-074R99P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-074R99P
JLCPCB Part #
C20162793
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 4.99Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS