RC0805FR-0748K7P
MFR.Part #
RC0805FR-0748K7P
JLCPCB Part #
C5842508
Description
-55℃~+155℃ 125mW 48.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS