RC0805FR-0747RL
MFR.Part #
RC0805FR-0747RL
JLCPCB Part #
C114541
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 47Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS