RC0805FR-07383RP
MFR.Part #
RC0805FR-07383RP
JLCPCB Part #
C7038139
Description
-55℃~+155℃ 125mW 383Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS