RC0805FR-07360RP
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805FR-07360RP
JLCPCB Part #
C5719688
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 360Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS