RC0805FR-072R7P
MFR.Part #
RC0805FR-072R7P
JLCPCB Part #
C20162755
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.7Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS