RC0805FR-072K87L
MFR.Part #
RC0805FR-072K87L
JLCPCB Part #
C137553
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.87kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS