RC0805FR-072K61L
MFR.Part #
RC0805FR-072K61L
JLCPCB Part #
C273965
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 2.61kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS