RC0805FR-072K26P
MFR.Part #
RC0805FR-072K26P
JLCPCB Part #
C7336581
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.26kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS