RC0805FR-0728KP
MFR.Part #
RC0805FR-0728KP
JLCPCB Part #
C6752083
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS