RC0805FR-071K58L
MFR.Part #
RC0805FR-071K58L
JLCPCB Part #
C274000
Description
-55℃~+155℃ 1.58kΩ 125mW 150V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS