RC0805DR-075K76L
MFR.Part #
RC0805DR-075K76L
JLCPCB Part #
C4157374
Description
-55℃~+155℃ 125mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS