RC0805DR-072K67L
MFR.Part #
RC0805DR-072K67L
JLCPCB Part #
C4225297
Description
-55℃~+155℃ 125mW 2.67kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS