RC0805DR-0728K7L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0805DR-0728K7L
JLCPCB Part #
C4040787
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28.7kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS