RC0805DR-0716K2L
MFR.Part #
RC0805DR-0716K2L
JLCPCB Part #
C4084554
Description
-55℃~+155℃ 125mW 16.2kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS