RC0805DR-0715K8L
MFR.Part #
RC0805DR-0715K8L
JLCPCB Part #
C4227965
Description
-55℃~+155℃ 125mW 15.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS