RC0603JR-076K8L
MFR.Part #
RC0603JR-076K8L
JLCPCB Part #
C127446
Description
-55℃~+155℃ 100mW 6.8kΩ 75V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS