RC0603JR-071R6L
MFR.Part #
RC0603JR-071R6L
JLCPCB Part #
C246026
Description
-55℃~+155℃ 1.6Ω 100mW 75V Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS