RC0603FR-7W56RL
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-7W56RL
JLCPCB Part #
C5842442
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 200mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS