RC0603FR-1082K5L
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-1082K5L
JLCPCB Part #
C6164664
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 82.5kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS