RC0603FR-103R16L
MFR.Part #
RC0603FR-103R16L
JLCPCB Part #
C20161767
Description
-55℃~+155℃ 100mW 3.16Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS