RC0603FR-101K6L
MFR.Part #
RC0603FR-101K6L
JLCPCB Part #
C3916686
Description
-55℃~+155℃ 1.6kΩ 100mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS