RC0603FR-0786K6P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-0786K6P
JLCPCB Part #
C7334733
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 86.6kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS