RC0603FR-07845RP
MFR.Part #
RC0603FR-07845RP
JLCPCB Part #
C5843153
Description
-55℃~+155℃ 100mW 845Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS