RC0603FR-077K68L
MFR.Part #
RC0603FR-077K68L
JLCPCB Part #
C163419
Description
-55℃~+155℃ 100mW 7.68kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS