RC0603FR-075K76P
MFR.Part #
RC0603FR-075K76P
JLCPCB Part #
C5717046
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.76kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS