RC0603FR-0756R2P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-0756R2P
JLCPCB Part #
C7334723
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 56.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS