RC0603FR-0740K2P
MFR.Part #
RC0603FR-0740K2P
JLCPCB Part #
C5859137
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS