RC0603FR-0740K2L
MFR.Part #
RC0603FR-0740K2L
JLCPCB Part #
C137723
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS