RC0603FR-07316RP
MFR.Part #
RC0603FR-07316RP
JLCPCB Part #
C20161724
Description
-55℃~+155℃ 100mW 316Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS