RC0603FR-072R21P
Extended
Manufacturer
YAGEO
MFR.Part #
RC0603FR-072R21P
JLCPCB Part #
C6263748
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 2.21Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS