RC0603DR-0740K2L
MFR.Part #
RC0603DR-0740K2L
JLCPCB Part #
C859017
Description
-55℃~+155℃ 100mW 40.2kΩ 75V Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS