RC0603BR-0744K2L
MFR.Part #
RC0603BR-0744K2L
JLCPCB Part #
C5858854
Description
-55℃~+155℃ 100mW 44.2kΩ Thick Film Resistor ±0.1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS