RC0603BR-0736KL
MFR.Part #
RC0603BR-0736KL
JLCPCB Part #
C20161658
Description
-55℃~+155℃ 100mW 36kΩ Thick Film Resistor ±0.1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS