RC0402JR-078R2L
MFR.Part #
RC0402JR-078R2L
JLCPCB Part #
C309552
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 8.2Ω Thick Film Resistor ±200ppm/℃ ±5% 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS